AKTUALNOŚCI
Nowe artykuły, nagrania w TV - byliśmy już w Wiadomościach, Teleexpresie i TVP Kraków.
Zapraszamy do artykułów, reportaży! Udostepniajcie, RAZEM PRZECIWKO WSPÓŁCZESNEMU NIEWOLNICTWU!!!
www.bezpieczny-wyjazd.eu  Aż 89 osób odpowiedziało na nasze fałszywe ogłoszenie o pracę, zamieszczone w internecie przez tajemniczego Zbigniewa. Kandydaci zgłosili się mimo podejrzanie wysokiego wynagrodzenia, prawie zerowych wymagań i braku informacji kontaktowych...
Św. Józefina Bakhita – patronka Sieci Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa, do której należymy.

Polecamy skorzystanie z bezpłatnych konsultacji, by sprawdzić wiarygodnośc ofert pracy!!!

Kochani! Budujemy Centrum im. Ś.Józefa - żłobek i przedszkole!! Budynek z dnia na dzień rośnie, zbieramy cały czas fundusze, piszemy projekty, zapraszamy do wsparcia akcji na:
www.budujemycosdobrego.pl
Szwedzka Kanclerz Sprawiedliwości mówiła o szwedzkim modelu walki z handlem ludźmi.


Wraz z Grupą Aterima promujemy bezpieczną prace w ramach przeciwdziałania handlowi ludźmi - zagłosujcie na nas!!!
Rozpoczęliśmy realizację projektu skierowanego do kobiet oraz ich dzieci będących mieszkańcami Katowic lub przebywających na terenie miasta Katowice, dotkniętych trudną/kryzysową sytuacją życiową, przemocą, współczesnymi formami niewolnictwa.
Zapraszamy!!!
Z okazji III Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi (8.02), w nocy z 3 na 4 lutego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie miało miejsce Nocne Czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi pt: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”. Przybyło ponad 1 tysiąc osób z całej Polski!!!

Pragniemy wyrazić szczery i głęboki smutek z powodu tragicznie poniesionej straty tych wszystkich osób, które zginęły w drodze ku uczczenia pamięci 70 rocznicy ofiar mordu katyńskiego.
Łączymy się w bólu i składamy wyrazy współczucia - rodzinom i bliskimi ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.

Od 13 stycznia 2010r. rozpoczynamy realizację projektu dofinansowanego przez ONZ: "Nadzieja - kompleksowa pomoc dla kobiet - ofiar handlu ludźmi".

Otworzyliśmy nowy serwis: www.WzrostKompetencji.pl, który prezentuje progam szkoleniowy: "Wzrost Kompetencji profesjonalistów w pracy profilaktycznej oraz naprawczej z młodzieżą zagrożoną współczesnymi formami wykluczenia społecznego: handlem ludźmi i przymuszoną prostytucją".

Projekt jest dla dzieci i młodzieży do 18 lat (wraz z rodzicem/opiekunem), które doświadczyły przemocy- seksualnej, fizycznej, psychicznej z woj. śląskiego.


Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - 18 października - warto wiedzieć, że w Europie i w Polsce zjawisko handlu ludźmi jest codziennym problemem wielu ludzi.

Zapraszamy w ten dzień do modlitwy, a w Warszawie na projekcję filmu "Nikczemny"
SIEĆ BAKHITA DS. PRZECIWDZIAŁANIA I POMOCY OFIAROM WSPÓŁCZESNYCH FORM NIEWOLNICTWA PRZY KWPŻZZ to międzyzakonna sieć współpracy i wsparcia, stworzona w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi.
www.siecbakhita.com

Udostępniamy praktyczne informacje, które mają pomóc znaleźć legalną, godną prace i uniknąć wyzysku. Zapraszamy do lektury!!

Publikujemy praktyczne informacje opracowane przez Ambasadę Brytyjską w Polsce o prawach pracowniczych. Wiedza chroni!!! Przeczytaj...

Nowy projekt w przeciwdziałaniu handlowi ludźmi!
www.every-one.pl

Przeczytaj zanim wyjedziesz!!!
15.06.2016 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim braliśmy udział w konferencji poświęconej problematyce bezpiecznej pracy w Wielkiej Brytanii i Niemczech i bezpiecznym wyjazdom do tych krajów.
Poniżej umieszczamy linki. Wkrótce opublikujemy praktyczne porady, jeśli ktoś planuje pracę za granicą, by dobrze się do tego przygotował, z uwagi na własne bezpieczeństwo...
www.bezpieczny-wyjazd.eu
W prestiżowym rozdziale poświęconym prawom człowieka znalazł się stworzony przez Grupę ATERIMA i Stowarzyszenie PoMOC casebook dla polskich pracodawców delegujących pracowników za granicę...
Stowarzyszenie PoMOC oraz ATERIMA MED stworzyły casebook dla polskich pracodawców delegujących pracowników za granicę. Celem wydawnictwa jest przekazanie merytorycznej wiedzy i zaangażowanie polskich firm w walkę z handlem ludźmi. Do pobrania w pdf !!!
Przetarg na ofertę został rozstrzygnięty. Protokół z wyboru do pobrania tutaj.
"Terapeutka i działaczka społeczna została uhonorowana za "wielkie serce, miłosierdzie oraz nieustępliwą obronę godności człowieczej". Wręczenie nagrody odbyło się we wtorek 8 grudnia w Kościele Mariackim w Katowicach."

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży do 17 roku życia, które doświadczyły przemocy, w tym seksualnej! Zapraszamy do współpracy!!!

W tym dniu organizowaliśmy wraz z Duszpasterstwem Akademickim Gniazdo pantomimę na ulicach Katowic, pokazującą do czego wykorzystywane są ofiary handlu ludźmi i w jaki sposób są traktowane. Zobaczcie efekty…

Kampania o charakterze społeczno - edukacyjno - artystycznaym na terenie miasta Katowice, dołączcie do nas!!!
Razem przeciwko współczesnemu niewolnictwu!!!

4-5 września odbyło się u krakowskich franciszkanów spotkanie formacyjne Sieci Bakhita. Podczas szkolenia zostały pogłębione tematy związane z handlem ludźmi i przeciwdziałaniem temu procederowi...
..."z S.Anną o współczesnym niewolnictwie i licznych pomysłach na mądrą pomoc rozmawia Michał Tomaka"
Już za nami kolejne szkolenie z Agencją Zatrudnienia ATERIMA z Krakowa w ramach projektu "Bezpieczna praca". Tym razem z udziałem przedstawiciela MSW...

W dniu 20.06.2015 r. odbyło się w Hotelu Senator oficjalne spotkanie kończące II edycję projektu unijnego „Kryzys początkiem nowego…”.

Dzięki zaangażowaniu Zetha Media, dotarliśmy aż na Brytyjskie Wyspy:) Dziękujemy!!!
Drodzy PoMOCowcy!!! Trwa Internetowa Akcja Budowy Centrum dla Dzieci wraz ze żłobkiem w Katowicach.
Przyłączcie się! Razem zbudujmy Coś Dobrego!!!
www.budujemycosdobrego.pl


Widowisko na rzecz budowy Centrum św. Józefa wraz ze żłobkiem odbyło sie
22 maja 2015 w CKK Katowice

Organizatorzy IV MIĘDZYNARODOWEJ GALI WALK ZAWODOWYCH ONLY1 przygotowali dla nas loterię SMS, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę Centrum!
Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy i wygrywania cennych nagród!
Wystarczy wysłać SMS z hasłem FIGHT pod numer 7248 /koszt sms-a 2,46 z VAT/ i już jesteś w grze! Do wygrania cenne nagrody...
W piątek 06.03.2015 odbył się pokaz filmu "Nikczemny. Handlarz dusz". Kino "Światowid" w Katowicach było pełne!!!
Projet jest realizowany przez Stowarzyszenie dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
6 marca o godz.17:30 na film "Nefarious - Merchant of Souls" - film o handlu ludźmi!

Ogłoszony przez Papieża Franciszka, dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefiny Balhita - która sama stała sie niewolnikiem...
Zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych tematyką społeczną, budowaniem dobrych relacji w rodzinie, budową naszego żłobka - www.budujemycosdobrego.blogspot.com
Zapraszamy do zapoznania się z ideą budowy żłobka i centrum dla dzieci w Katowicach - www.budujemycosdobrego.pl
15-16.11.2014 Watykan - "Młodzi przeciwko prostytucji i handlowi ludźmi - największej przemocy wobec kobiet"

W dniach 02-07.11.2014 uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji organizowanej przez sieć RENATE.

Zapraszamy do galerii oraz obejrzenia filmu ze spotkania współpracowników SMI w Katowicach w roku Ks. Jana Schneidera 2014.

Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi - dołącz do nas!!!
18.10 w sobotę zapraszamy do Parafii Wniebowzięcia NMP, ul. Graniczna 26 w Katowicach,
godz. 17.15 - różaniec, 18.00 - Msza Św. z koncertem!!!

Składamy podziękowania dla SPOŁECZNEGO KOMITETU BUDOWY OŚRODKA LECZENIA I REHABILITACJI PRZELEKLE CHORYCH W KATOWICACH!!!
Z badań wynika, że 20% Polaków nie wie, co zrobić, by wyjazd za granicę był bezpieczny. Dlatego dziś ruszyła kampania „Bezpieczna praca w wakacje”, której celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi...
Sprawdź ile wiesz ?!...
P
rzeczytaj tez tutaj...
Uprzejmie informujemy że od dnia 01 czerwca 2014 r. rozpoczynamy rekrutację Uczestniczek do II edycji  projektu POKL "Kryzys początkiem nowego…". Zainteresowane  osoby zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu - tel. 32 255-38-69.
wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego!!!
Panie, który jesteś Światłością Niegasnącą,
Rozprosz ciemności codzienności,
Daj nam siły, byśmy potrafili
zapalić światło nadziei...
Targi zostały zorganizowane w ramach projektu "Kryzys początkiem nowego..." współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
S. Anna w TVP3 o sposobach werbunku do handlu ludźmi.
Zapraszamy!!!
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. ZAPRASZAMY
Projekt „Kryzys początkiem nowego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Współpracująca z nami, Agencja Zatrudnienia ATERIMA, została wyróżniona przez magazyn "Forbes" m.in. za wspólnie prowadzony projekt "Bezpieczna praca za granicą" mający na celu przeciwdziałanie zjawisku handlu ludźmi!!!
W związku z realizacją projektu „Kryzys początkiem nowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS poszukujemy pracowników...
"Ochrona dzieci i młodzieży podczas dużych wydarzeń sportowych", organizowanym przez Fundację Dzieci Niczuje,  13-14 czerwca 2013 w Warszawie...