Prosimy o głosy w konkursie "Dobroczyńca roku 2017"
„Grupa ATERIMA nieprzerwanie od 2011 roku bierze udział w realizacji projektu edukacyjno-informacyjnego "Bezpieczna praca za granicą" organizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem PoMOC. Jego celem jest promocja legalnych i bezpiecznych wyjazdów zarobkowych poza Polskę i zwrócenie uwagi osób wyjeżdżających na zagrożenie handlem ludźmi.

Organizatorzy projektu opracowali m.in. publikację „Przeciwdziałanie handlowi ludźmi wśród pracowników delegowanych do pracy za granicą. Casebook dla pracodawców”. Dzięki przeprowadzonej w 2016 r. promocji Casebooka ok. 2000 firm delegujących do pracy za granicą zyskało wskazówki i scenariusze postępowania w sytuacjach prowadzących do wykorzystania pracowników przez oszustów. Ponadto w ramach projektu powstał praktyczny poradnik dla wyjeżdżających – "Bezpieczna praca za granicą", który w ubiegłym roku otrzymało ok. 5100 osób.

Wspólne działania firmy i organizacji przekładają się na ograniczenie liczby potencjalnych ofiar handlu ludźmi. Więcej o działaniach można przeczytać na  stronie projektu: www.bezpieczny-wyjazd.eu