AKTUALNOŚCI
W ramach międzynarodowej wymiany doświdczeń w przeciwdziałaniu zjawisku handlu ludźmi, odwiedziliśmy współpracującą z nami organizację SRTV, która realizuje projekt Sisters for Sisters - projekt wspierania sióstr przez inne siostry we wspólnych działaniach na rzecz ochrony ludzkiej godności...
GALERIA
Miejskia Biblioteka Publiczna - "Handel ludźmi - czym jest i jakie niesie zagrożenia?"
zdjęcia
...wywiad z S. Anną o ludzkich przeminach, trudnych życiowych histroriach...
"Stare życie po nowemu"
Drodzy Państwo!!!
Rozpoczął się czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym, jeśli nie macie jeszcze organizacji, której przekazujecie swój 1% podatku, serdecznie zapraszamy, by wspomóc nasze Stowarzyszenie
KRS: 00000 55 205
Kochani Przyjaciele i Sympatycy Dzieła pomocy Kobietom i Dzieciom Stowarzyszenia PoMOC,
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Mocy i Wiary we wszelkim działaniu na rzecz wolności i godności człowieka.
Niech Ten, który pokonał śmierć i nigdy nie zwątpił w człowieka, obdarza Was potrzebnymi darami, jak i Waszych najbliższych w codziennym „byciu dla”…
 
W imieniu Stowarzyszenia PoMOC
S. Anna BAŁCHAN
TYTUŁ: "Prostytucja - przymus czy dobrowolność?"
Uniwersytet Śląski, Wydział Teologiczny, Katowice
Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2013, przede wszystkim miłości, bliskości i bezpieczeństwa!!!
Dziękujemy za uwagę i zainteresowanie - na wykład przybyło 101 osób!!!
Stowarzyszenie Po MOC i Fundacja Dzieci Niczyje zorganizowały bezpłatne warsztaty 14.11.2012 w Katowicach dla nauczycieli i pedagogów pracujących z młodzieżą w wieku 13-18 lat.
Konferencję zorganizowaliśmy w Katowicach, z udziałem specjalistów z MSW, Policji i Straży Granicznej.
Wywiad z S. Anną o naszej pracy, o zagrożeniach związanych z problemami współczesnego niewolnictwa.

http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=636379
Stowarzyszenie Po MOC we współpracy z Agencją Zatrudnienia ATERIMA wydało bezpłatny poradnik Bezpieczna praca za granicą www.bezpieczny-wyjazd.eu
Dzięki dotacji Renovabis wydalismy poradnik dla pracujących z pokrzywdzonymi w procederze handlu ludźmi!!!

 

 

Zapraszamy do wysłuchania 14.02.2012 o godz. 18.40 w Radiu Em audycji „TABU. Na uwięzi” w której opowiadamy o procederze handlu ludźmi oraz rezultatach projektu „Kobieta nie jest na sprzedaż”.

Uprzejmie informujemy, że na Seminaria "Kobieta nie jest na sprzedaż" pozostało już tylko łącznie kilkanaście miejsc w Rybniku i Bielsku-Białej. Zachęcamy do podjęcia szybkich zapisów: on-line

 

Uwaga: zmienie uległo miejsce Konferencji "Kobieta nie jest na sprzedaż". Aktualny adres: Miejski Dom Kultury, ul. Grażyńskiego 47, Katowice. Termin bez zmian: 23 luty 2012 r. (czwartek), 10.00-15.00

Zapisy lub potwierdzenie zgłoszeń: on-line
 

Zapraszamy do wysłuchania audycji P. Macieja Szczawińskiego, która dotyczyć będzie procederu handlu ludźmi oraz kończonego projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż".

Emisja: 16.02.2012r. w Radiu Katowice.

Uprzejmie zawiadamiamy, że z czterech miejsc realizacji Seminariów dot. problematyki przeciwdziałania handlowi ludźmi - pozostały już tylko dwie możliwości  uczestnictwa w spotkaniach: Bielsko-Biała i Rybnik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminariach projektu „Kobieta nie jest na sprzedaż”. Udział w nich umożliwi pogłębienie wiedzy w zakresie zagadnień „handlu ludźmi” oraz pozwoli na uzyskanie praktycznych wskazówek na temat organizacji pomocy ofierze tego procederu w woj. śląskim.

 

Najbliższe programy z S. Anną 10 i 24 styczeń 2012 o 22.00 na antenie Religia.tv

Serdecznie zapraszamy!!!

06 listopada 2011r. S. Anna wraz ze swoim zespołem "S. Anna i Przyjaciele" gościła w programie „Między ziemią a niebem” w TVP1. 

 

18 października 2011 w Europejskim Dniu Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi świętowaliśmy 10-lecie działalności Stowarzyszenia Po MOC. To jednocześnie uświęcenie 10 lat prowadzonej pomocy ofiarom przemocy oraz współczesnych form niewolnictwa.

21 września 2011r. oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z krakowską firmą „Aterima - Agencja Zatrudnienia”.

Celem podjętej współpracy jest przeciwdziałanie niewolnictwu, zwłaszcza wśród osób podejmujących zarobkową pracę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do udziału w projekcie "Kobieta nie jest na sprzedaż". Projekt jest adresowany do nieaktywnych zawodowo kobiet z doświadczeniem handlu ludźmi, mieszkanek woj. śląskiego.

 

Przed uczestniczkami projektu duuuża szansa na znalezienie zatrudnienia, profesjonalnych spotkań z doradcami, udział w warsztacie... a także bezpłatny udział w kusach zawodowych (do wyboru) lub w kursie prawa jazdy.

 

Nie zwlekaj z zapisami, pozostało tylko kilka miejsc!

 

Szczegóły: www.kobieta.po-moc.pl

W związku z realizacją projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż" poszukujemy następujących pracowników:  

 • psycholog,
 • trener-psycholog,
 • doradca zawodowy.


Wszystkich kandydatów zapraszamy do złożenia Oferty cenowej wraz z innymi dokumentami wskazanymi w ogłoszeniach.

Szczegółowe informacje o naborze oraz wszelkie dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie: www.po-moc.pl/zamowienia-i-przetargi.html

Jeśli jesteś w kryzysie, doświadczasz przemocy, chcesz porozmawiać, zapytać o formy pomocy, doradzić się co zrobić we własnej sytuacji życiowej, zapraszamy na CZAT.

Zapraszając do przeglądniecia FOTO-RELACJI wszystkim - ponad 70. - uczestnikom składamy serdeczne podziękowania  za obecności i wspólne spędzenie czasu na konferencji "Kobieta w kryzysie", która odbyła się 21 maja w Katowicach. 

Dziękujemy również młodym twórcom za uczestnictwo w pierwszym konkursie na plakat "Kobieta w kryzysie. Współczesne formy niewolnictwa". 

Zapraszamy do udziału w dwóch szkoleniach:

1. "Praca metodą streetwork" (9-10 czerwca, Katowice) - nabór ogólnopolski, koszt: 320 zł brutto, pozostało kilka wolnych miejsc, szczegóły i nabór: www.Streetworking.pl

2. "Porstytucja - przymus czy dobrowolność?"(14-15 czerwca, Bytom) - udział bezpłatny: dla mieszkańców Bytomia lub osób pracujących na terenie Bytomia, szczegóły i nabór: www.WzrostKompetencji.pl

Serdecznie zapraszamy! 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Kobieta w kryzysie”, która odbędzie się w Katowicach (w Miejskim Domu Kultury „Koszutka”, ul. Grażyńskiego 47), dnia 21.05.2011 w godz. 15.00-19.00.

Weź udział w konkursie na plakat na temat: „Po MOC kobietom w kryzysie. Współczesne formy niewolnictwa” i wygraj wycieczkę do Brukseli.

Konkurs jest prowadzony w 3 kategoriach:  

 1. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna (szkół zawodowych i średnich)
 2. Studenci
 3. Otwarta – dla wszystkich zainteresowanych.

 

Szczegółowe informacje: www.KobietawKryzysie.pl

Przypominamy, że trwa postępowanie wyłaniające specjalistów-pracowników projektu "Kobiet nie jest na sprzedaż".

Obecnie poszukujemy: spec. ds. diagnozy, prawnika i terapeutę. Szczegóły: Zamówienia

Zakończyły się 4 spotkania informacyjne, w których w sumie wzięło udział ponad 115 osób. Spotkania były miłym czasem zaprezentowania naszych doświadczeń we wspieraniu pokrzywdzonych kobiet. Był to też czas...

Pod koniec marca br. dodaliśmy sprawozdanie Stowarzyszenia za 2010r. O czym powidamiamy, zapraszając do zapoznania się z jego treścią. Sprawozdanie udostępnione zostało w pliku PDF - w zakładce: Pliki do pobrania 

Wczoraj 31 marca ruszył serwis projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż". Serdecznie zapraszamy: www.KOBIETA.Po-MOC.pl

Jutro 29 marca spotkanie informacyjne w Częstochowie, a 30 marca w Rybniku, to dwie możliwości:

 • spotkania się "twarzą w twarz" z realizatorami projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż";
 • dowiedzenia się o procederze handlu ludźmi od osób, które od 10 lat jemu przeciwdziałają. 

Więcej informacji o miejscu i terminie spotkań: www.KOBIETA.Po-MOC.pl

Dziś (22 marca) zakończyliśmy nabór na spotkanie informacyjne w Katowicach, na spotkanie zapisało się ponad 50 osób. Jeszcze jutro (23 marca ) przyjmowane będą zgłoszenia na spotkanie w Bielsku-Białej (spotkanie 24 marca od 10:00 do 13:00). Przyjmujemy również zgłoszenia na pozostałe 2 spotkania: w Częstochowie (29 marca) i w Rybniku (30 marca). Formularze do pobrania: www.KOBIETA.Po-MOC.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych (mini-koferencjach) projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż", które dają szansę uzyskania wiedzy na temat:

 • zwiększenie wiedzy nt. procederu handlu ludźmi w Polsce,
 • wyposażenie w wiedzę nt. celu, działań i możliwość udziału w projekcie mieszkanek woj. śląskiego

Do udziału w spotkaniach serdecznie zapraszamy pracowników i wolontariuszy:

 • instytucji pomocy społecznej (PCPR, ROPS, MOPS/GOPS, itp.) z woj. śląskiego,
 • organizacji pozarządowych działających w szeroko rozumianym obszarze pomocy społecznej (na ternie woj. śląskiego).

Trwa "rozeznanie rynku" wobec planów zlecenia usług: wytworzenia plakatów i ulotek, utworzenia serwisu www projektu oraz dokonania zakupu zestawu komputerowego do projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

 

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi potrzebami i do złożenia ofert! Szczegóły: TUTAJ!

Już w marcu: 4 spotkania informacyjne (adresowane do pracowników instytucji pomocy społecznej i organizacji pozarządowych) projektu "Kobieta nie jest na sprzedaż".

Udział w spotkaniach będzie bezpłatny. Podstawowe informacje: tutaj. A szczegóły już niebawem.

Dziś 28 lutego, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego została nam przekazana podpisana umowa na realizację projektu „Kobieta nie jest na sprzedaż” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Realizację projektu rozpoczynamy… jutro :) 1 marca 2011r.

Więcej informacji o projekcie już niebawem!

Rozszerzamy zakres bezpłatnych porad prawnych, już od 1 marca 2011r. będzie można również skorzystać z pomocy prawnika Stowarzyszenia Po MOC za pomocą e-maila.

Porady prawne (podobnie jak wszystkie nasze działania) przeznaczone są dla krzywdzonych kobiet i ich dzieci. Szczegóły w zakładce: E-PoMOC. Serdecznie zapraszamy!

17 lutego 2011, braliśmy udział w II Krajowym spotkaniu w sprawie eliminowania pracy przymusowej w Polsce, organizowanym przez Ośrodek Badań Handlu Ludźmi na Uniwersytecie Warszawskim.

Zapraszamy do pobrania bezpłatnego oprogramowania ułatwiającego rozliczenia się z podatku za 2010r.

 

Wykonawcą programu do rozliczeń rocznych jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT.

Miło nam poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku, otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Bytomiu na przeprowadzenie 2 dniowego warsztatu „Prostytucja – przymus czy dobrowolność?”.

 

Więcej informacji na temat projektu podamy po podpisaniu umowy z Urzędem Miejskim w Bytomiu.  Co spodziewamy się, że nastąpi najdalej z początkiem marca br.

Zapraszamy zainteresowanych do zapisów na szkolenie: „Prostytucja - przymus czy dobrowolność?”, 26-27 maja 2011r. w Katowicach

 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w szkoleniu: www.WzrostKompetencji.pl

Zapraszamy zainteresowanych do zapisów na szkolenie: „Metoda streetwork”, 9-10 czerwca 2011r. w Katowicach

 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w szkoleniu: www.Streetworking.pl  

Zawiadamiamy, że szkolenie „Prostytucja - przymus czy dobrowolność?” zostanie przeprowadzone 26-27 maja 2011r. w Katowicach (w siedzibie Stowarzyszenia Po MOC).

 

Szkolenie prowadzone będzie w formule otwartej (uczestnicy zgłaszają się indywidualnie z terenu całego kraju).

Szkolenie „Metoda streetwork” zostanie przeprowadzone 9-10 czerwca 2011r. w Katowicach.  

 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w szkoleniu wraz z możliwością zapisów zostaną opublikowane do końca stycznia br. w serwisie www.STREETWORKING.pl    

Zapraszamy do nowego serwisu www.StopNiewolnictwu.pl poświęconego przeciwdziałaniu współczesnym formom niewolnictwa, głównie procederowi handlu ludźmi.

Serwis jest zapowiedzią ogólnopolskiej "kampanii społecznej", do uruchomienia której intensywnie poszukujemy sponsorów. Przyda sie każda pomoc!

1 grudnia 2010, braliśmy udział w Europejskim Kongresie Praw Człowieka, zorganizowanym w Katowicach. Jednym z podejmowanych tematów był „Handel ludźmi”…

Szczegółowe informacje w serwisie organizatora - Pana Posła Parlamentu UE

Dowartościować i dać zarobić na normalne warunki do życia.

 • dowartościowujesz, bo rękodzieło zostało wytworzone przez Podopieczne Ośrodka, a bardzo ważne jest poczucie, że jest się potrzebnym
 • dajesz zarobić na normalne warunki do życia. Takie warunki, aby nasze Beneficjentki nie musiały wracać „na ulicę” lub do sprawców przemocy.

Kupując produkty w Sklepiku wspierasz działania Stowarzyszenia Po MOC.

Oprócz zapowiedzi otwarcia Sklepiku internetowego MAGDALENA Sp. z o.o. pragniemy przypomnieć, że cały dochód ze sprzedaży oferowanych produktów przeznaczony jest na rzecz naszego Stowarzyszenia. Tym bardziej zapraszamy do wykupienia całego asortymentu :) Już teraz zachęcamy do przeglądnięcia oferty: Sklepik.

W wydaniu Fakty TVN z dnia 07 listopada br. przy okazji świadczonej przez ks. Marka Poryzałę "pomocy kobietom prostytuującym się" wspomniane zostało również nasze Stowarzyszenie. Dziękujemy za to wspomnienie i za podjęcie samego tematu. A materiał...

21.10.2010 r. już po raz piąty uczestniczyliśmy w Konferencji Krajowej na temat Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi, zorganizowanej przez MSWiA w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Stało się... mamy nowy serwis! :) Przebudowa serwisu Stowarzyszenia Po MOC nie byłaby możliwa bez uzyskanego dofinansowania, które otrzymaliśmy od RENOVABIS. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi!

W dniach 7-10.10.2010 odbyły się po raz pierwszy gdańskie Dni Tischnerowskie upamiętniające wybitną postać podhalańskiego filozofa w sutannie.
W sobotę, 9 października, o godz. 17.00, Sala Kameralna na Ołowiance gościła laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera: siostrę Annę Bałchan, Karola Tarnowskiego i Tomasza Rakowskiego.

 

Tytułowy "Przewodnik..." jest już w sprzedaży internetowej w serwisie: www.Streetworking.pl a niebawem będzie dostępny również za pomocą przebudowanego serwisu Stowarzyszenia (www.Po-MOC.pl). SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!

Uprzejmie informujemy, że z dniem 22 lipca 2010 r. zakończyło się postępowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym dotyczącym zmiany nazwy naszego Stowarzyszenia. Obecnie nosi ono nazwę: "Stowarzyszenie Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej", a jego nazwa skrócona to: "Stowarzyszenie Po MOC".

Drugi dzień Festiwalu Życia upłynął pod hasłem "Każdy ma prawo do miłości". S. Anna prowadziła konferencję dla młodzieży, a wieczorem ze swym zespołem zagrała koncert. 

 

"Żyjemy w czasach kultury konsumpcyjnej postrzegającej człowieka jako przedmiot, którym można dowolnie manipulować - pozbawiać go wolności, naruszać jego godność, poddawać nieograniczonej władzy innego człowieka. Zawsze znajdują się ludzie, którzy chcą zarabiać na ludzkim ubóstwie emocjonalnym i materialnym."

Z wielką satysfakcją zawiadamiamy, że nasze wysiłki podjęte razem z Katolicką Świetlicą Profilaktyczno-Wychowawczą „ORATORIUM” (z siedzibą w Przemyślu) przyniosły z dawna oczekiwane pozytywne rezultaty.

W ramach projektów realizowanych dla Urzędu Miasta Katwowice oraz Urzędu Miejskiego w Bytomiu - prowadzimy nabór do szkoleń dot. procedury przymuszonej prostytucji oraz zjawiska handlu ludźmi. 

Podjęliśmy współpracę z "Fundacją ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych" i w jej ramach organizujemy grupę wsparcia dla rodzin osób zaginionych! Najbliższe spotkania: 15.05.2010, 26.06.2010; godz. 12.00-15.00.

Zainteresowanym polecamy film zrealizowany przez kampanię multimedialną MTV EXIT.