Zbliża się 18 październik - Europejski Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi

"Zbliża się18 października, czyli X Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.
W obliczu dramatu współczesnego niewolnictwa, który przekłada się na cierpienie wielu niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci wykorzystywanych w niewolniczej pracy, w seksbiznesie, zmuszanych do żebrania i pozbawianych organów, chcemy podjąć wezwanie Papieża Franciszka: „Kieruję naglący apel do wszystkich ludzi, którzy – z bliska bądź z daleka – są świadkami plagi współczesnego niewolnictwa, by nie stali się współwinni tego zła, by nie odwracali oczu od cierpienia braci i sióstr pozbawionych wolności i godności, by mieli odwagę dotknąć cierpiącego ciała Chrystusa, który ma niezliczone oblicza.”
Pamiętajmy więc o nich z zatroskaniem, które przerodzi się w modlitwę i konkretny gest pomocy. Zachęcamy do październikowej formy modlitwy – do RÓŻAŃCA, który jak to powiedział św. Jan Paweł II, nie jest ucieczką od problemów świata, ale skłania nas, by patrzeć na nie oczyma odpowiedzialnymi i wielkodusznymi, i wyjednuje nam siłę, by powrócić do nich z pewnością co do Bożej pomocy.
Niechaj tego dnia (we wtorek 18.10) w naszej modlitwie – osobistej, wspólnotowej, w parafiach, w duszpasterstwach – będzie obecna intencja za ofiary handlu ludźmi. W ten sposób każdy z nas może przyjść z pomocą tym wszystkim, którzy tak bardzo potrzebują naszej obecności wyrażonej przez modlitwę i zaangażowanie.

Przekazujcie proszę tę zachętę dalej.

Propozycje rozważań różańcowych na stronie www.siecbakhita.com w zakładce: Materiały/ Modlitwy."


 W Warszawie odbędzie się projekcja filmu "Nikczemny", serdecznie zapraszamy!!!