Zobaczcie relację z Nocnego Czuwania w intencji ofiar handlu ludźmi!
W dzisiejszym świecie nadal istnieje niewolnictwo. Ponad 27 milionów ludzi żyje w udręczeniu, strachu, poniżeniu… Są okradani z ich życia i szczęścia, zmuszani do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywani seksualnie, przymuszani do żebrania, do sprzedaży swoich organów lub są zabijani, by stać się ich dawcami.

W najbliższym czasie będziemy przeżywać III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony w Kościele przez papieża Franciszka - 8 luty. Z tej okazji w nocy z 3 na 4 lutego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie miało miejsce Nocne Czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi pt: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się Eucharystią o godz. 21.00, której przewodniczył ks. Bp. Grzegorz Ryś, a zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 2.00.  
Ostatnie osoby opuściły modlitwy nawet o 6.00 rano!

Przybyło ok. 1 tysiąca osób z całej Polski.

Sieć Bakhita i wspólnoty, które współorganizowały to czuwanie podjęły zachętę papieża Franciszka i poprzez trud nocnego czuwania oraz modlitwę wyraziły troskę i solidarność z wszystkimi, którzy zostali pozbawieni swoich praw, godności i żyją w warunkach niewoli.

Zobacz film!!!

Więcej informacji można znaleźć na www.siecbakhita.com
oraz relacja z czuwania na facebooku.