Wesprzyj akcję zbiórki pieniędzy na żłobek i przedszkole
Centrum Opiekuńczo – Rozwojowe im. Św. Józefa będzie wyjątkowym, nowoczesnym i ekologicznym miejscem – to żłobek i przedszkole (dla 40 dzieci), przyjazne rodzinie, przygotowane na naukę wielozmysłowego doświadczania świata.

Centrum będzie wspierać:
  • Dzieci - w ich prawidłowym rozwoju,
  • Rodziców - w pomaganiu swoim dzieciom pokonywać lęki i przeszkody oraz w mówieniu językiem miłości, która daje siłę do życia,
  • Samotnych rodziców, by nie pozostali sami w towarzyszeniu dziecku,
  • Dziadków pomagających i patrzących z miłością.

Centrum powstaje by:

Zapewnić profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat.

Organizować warsztaty dla rodziców i dziadków oraz tych, dla których ważne jest:
  • wzmacnianie więzi rodzinnych,
  • wspieranie dziecka w indywidualnym rozwoju,
  • rozwijanie umiejętności wychowawczych.
 
POWIEDZ SWOIM ZNAJOMYM,

WEJDŹ NA STRONĘ i WESPRZYJ AKCJĘ

WEJDŹ NA FACEBOOKA - DAJ SWOJEGO  

Twoja cegiełka na budowę żłobka, bezpośrednio na konto:
PKO BANK POLSKI S.A.
ul. Damrota 23, 40-022 Katowice

Numer konta:
38 1020 2313 0000 3902 0456 8533

Można także oddać 1% podatku na budowę Centrum
 
Zbudujmy coś dobrego! 
 
www.budujemycosdobrego.pl
 
 
Dlaczego ten projekt?

Projekt zrodził się z konkretnej potrzeby społecznej. Jako Stowarzyszenie od 2001 r. pomagamy kobietom będącym w sytuacji kryzysu czy doświadczającym przemocy, także wraz z dziećmi. Udzielamy im kompleksowej pomocy. Widzimy jak bardzo ważny jest szczególnie pierwszy okres życia dziecka i jak bardzo przydaje się wsparcie i edukacja dla rodziców...

W zasobach naszego miasta Katowice jest zbyt mało miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Ciągły kryzys na rynku pracy, jak i małe wsparcie socjalne, wymusza na matkach, szybki powrót do pracy, a miejsc dla dzieci brakuje. Szczególnie w trudnej sytuacji są matki samotnie wychowujące dzieci.

Jako zespół pracowników Stowarzyszenia PoMOC, pracujących z kobietami w kryzysie, zauważyliśmy, że częstym powodem ich trudnych sytuacji życiowych są dramatyczne wydarzenia z dzieciństwa, takie jak: przemoc fizyczna i emocjonalna, porzucenie przez rodzinę pochodzenia, wykorzystanie seksualne, brak więzi, pozbawienie poczucia wartości. Zastanawialiśmy się jak można temu zapobiec. Jesteśmy przekonani, że wspierając i edukując rodziców, bo to oni dają siłę do życia swoim dzieciom, przeciwdziałamy zjawisku przemocy. W taki sposób chcemy pracować w zaprojektowanym Centrum Opiekuńczo – Rozwojowym im. Św. Józefa – patrona rodziny i ojcostwa.


ZAPRASZAMY !!!